Hakkımızda
Esenler Sanayi Sitesindeki yeni yerimizde hizmetinizdeyiz.

Askılı konveyör sistemleri ve konveyör ekipmanları üretimiyle 2001 yılından beri faaliyet gösteren SMS Makine, İstanbul Güneşli'de başladığı ve İkitelli'de devam ettirdiği çalışmalarını İkitelli OSB Esenler Sanayi Sitesindeki yeni tesisinde sürdürecek. 450 metrekare alana sahip yeni yerinde imalatını birleştirecek olan firma, makine yatırımlarını da sürdürüyor. Firmalarının Türkiye'de kriz yaşanan bir dönemde zor şartlar altında kurulduğunu ve o günden beri büyüyerek ilerlemesini sürdürdüğünü anlatan SMS Makine Zincir ve Konveyör San. Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Serkan BAŞ, askılı konveyör ekipmanları üretimi yaptıklarını bildirdi. Yeni bir tesise taşındıklarını tek çatı altında toplandıklarını kaydeden BAŞ, yıl içinde modernizasyon yatırımlarında da bulunduklarını söyledi. "Piyasanın durgunluğuna rağmen Ar-Ge çalışmaları ve kendimizi yenileme yönünde çalışmalar yapıyoruz" diyen BAŞ, makinaların tonajlarını artırdıklarını, yeni bilgisayarlı makinalara geçiş yaptıklarını belirtti.

Yabancı Firmaların Yedek Parçalarını da Üretiyor

Firma olarak otomotiv başta olmak üzere otomotiv yan sanayi, beyaz eşya ana ve yan sanayi, et kombinaları, deri sektörü, mobilya ve aksesuarları gibi sektörlere hitap ettiklerini aktaran BAŞ, kendi üretimleri yanında bazı Avrupa menşeli ürünlerinde yedek parçalarının imalatını yaptıklarını belirtti. Bu konuda Alman ve İtalyan firmalarıyla çalıştıklarını ve bu firmaların konveyörlerinin yedek parçalarını imal ettiklerini söyleyen BAŞ, firma olarak küçük miktarda da olsa Ukrayna, Mısır, Suriye, Rusya, Azerbaycan'a ihracatları olduğunu kaydetti. BAŞ, orta vadede Avrupa'nın konveyör ihtiyacını karşılamayı hedef edindiklerini belirterek Avrupalı firmalara üretim yapmak istediklerini belirtti.

Avrupa İle Rekabet Ediyoruz

İçinde bulundukları sektörün önünün açık bir sektör olduğunu vurgulayan BAŞ, Avrupa mallarıyla rekabet oranlarının yüksekliğine dikkat çekti. Özellikle kalite anlamında iyi bir konumda olduğunun altını çizen Serkan BAŞ, yaşadıkları sorunlar olarak da ekonomik ve siyasi anlamdaki istikrarsız ortamı, eğitimli eleman sayısının az olmasını ve devlet desteklerinin yetersizliğini gösterdi.
 
 
İkitelli O.S.B Esenler San. Sit. 6.Blk. No:7 İkitelli/İSTANBUL
TEL: 0 212 549 84 30
FAX: 0 212 549 84 31
info@smskonveyor.com
 

  Designed by Ajans Organize